Religia ( prow. Danuta Dziuk)

ŚRODA: 8.00 – 9.00 "BIEDRONKI"

PIĄTEK: 8.00 – 9.00 „LISKI”

9.15 – 10.15  "MOTYLKI"

Język angielski ( prow. KAROLINA PIETRYGA)

ŚRODA : 9.15-9.45 „MOTYLKI” (5,6 latki)

9.45-10.15 "BIEDRONKI" (6 latki)

CZWARTEK: 9.30-10.00 „ZAJĄCZKI” (3 latki)

10.00-10.30 "PSZCZÓŁKI" (4 latki)

10.30-11.00 „MOTYLKI” (5,6 latki)

11.00-11.30  "LISKI" (5 latki)

11.30-12.00 "BIEDRONKI" (6 latki)

Nauka języka obcego otwiera małe dzieci  na nowe treści poznawcze oraz obszary, które w istotny sposób poszerzają granice ich funkcjonowania i umożliwiają dostęp do nowego świata oraz całej gamy nowych doświadczeń. Naszym nadrzędnym celem jest zainteresowanie najmłodszych uczniów nauką języka, uwrażliwienie ich na język angielski spotykany w życiu codziennym oraz wykształcenie zachowań sprzyjających przyswajaniu języka, przede wszystkim rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu. Zwracamy szczególną uwagę na umiejętność poprawnego reagowania niewerbalnego i werbalnego na instrukcje nauczyciela. W starszych grupach skupiamy się na  rozwoju sprawności rozumienia ze słuchu, umiejętności komunikacji na poziomie wyrazu i prostego zdania oraz wypracowaniu gotowości do rozpoczęcia nauki czytania. Jednakże przed  wyprowadzeniem zadań językowych, staramy się stworzyć potrzebę poznania, gdyż dzieci z natury są ciekawe, ale wymagają ciągłego stymulowania, pobudzania zainteresowania oraz motywowania.  Dlatego też stawiamy na naukę poprzez zabawę. Ciekawe gry, piosenki,  rymowanki, bajki,  zabawy ruchowe oraz zajęcia wzbogacone materiałem obrazkowym nie pozwolą maluchom się nudzić.

KÓŁKO KREATYWNE (PROW. MONIKA NEUMANN)

WTOREK OD 15.00 - 16.00

Głównym celem zajęć kreatywnych jest rozwijanie uzdolnień, zainteresowań i kreatywności dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodną aktywność.

Cele szczegółowe zajęć:

• Kształtowanie zainteresowań i ujawnianie zdolności, w szczególności zdolności plastycznych i technicznych;
  • Rozwijanie motywacji do działania;
  • Odkrywanie własnych możliwości twórczych;
  • Rozwijanie w dzieciach postawy ciekawości i otwartości;
  • Pobudzanie umiejętności, ekspresji i wrażliwości plastycznej u dzieci;
  • Rozwijanie twórczej postawy, kreatywności oraz poczucia estetyki;
  • Umożliwienie poznawania różnych technik plastycznych;
  • Kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnym materiałem plastycznym;
  • Aktywizowanie przekonania wiary we własne zdolności, możliwości oraz umiejętności;
  • Wyrażanie przeżyć i emocji za pomocą dostępnych dla dzieci środków wyrazu.

Natomiast zajęcia logopedyczne odbywają się w poniedziałki od 13.00 - 15.00 oraz w środy od 8.00-11.00

Zajęcia logopedyczne z dziećmi z grup: "Motylki" i "Biedronki" prowadzi pan Jarosław Krus.

Zajęcia logopedyczne z dziećmi z grupy "Liski" " prowadzi pani Monika Neumann. Odbywają się one we wtorki od 12.00-13.00, czwartki od 10.30 do 11.30 oraz piątki od 8.00 do 9.00.

Zajęcia logopedyczne w przedszkolu wychodzą naprzeciw potrzebom językowym dzieci. Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także  wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej. Równie ważna jest także korekta powstałych już wad czy zaburzeń. Okres przedszkolny to czas, kiedy terapia jest najbardziej efektywna.